Firma » Historia » Bróg itd... "Do dzis"

Bróg itd... "Do dzis"

Kalendarium

 

W Listopadowy dzień '99 roku, Klub Garnizonowy w Przemyślu otrzymał od firmy Bróg fajkę "Kalumet " na okoliczność spotkania tamże Ministrów Obrony Narodowej grupy Wyszegradzkiej; Czech Vladymir Vetchy, Węgier Janosz Szabo i Polski Janysz Onyszkiewicz. Służył im rozpaleniem i rytuałem (wydmuchano dym w cztery strony świata) Zbyszek Bednarczyk /Z'Bróg.

 

Od 1999 roku w najbliższy 1-mu lipca weekend (1 lipca obchodzony jako początek spółki Zbyszka z Kazimierzem-) organizujemy co roku; Fajowe Święto Broga- imprezę dla współpracowników oraz fajowych przyjaciół Bróg , podczas których pijemy fajowe piwo, smakujemy fajowe jadła , fajowo bawiąc , organizujemy charytatywne aukcje , turnieje fajczarskie, itp. -Fajowe Święto Bróg '2000- 3779,- przekazane na rzecz "domu Dziecka " w Przemyślu -Fajowe Święto Bróg '2001- 4350,- przekazane na rzecz "domu Dziecka " w Przemyślu -Fajowe Święto Bróg '2002- 3085,- przekazane dla polskich Dzieci z parafii w Dobromilu (Ukraina). Powołaliśmy tez przy okazji tych Świąt; Bractwo Druhów Bróg mające na celu animację ruchu fajczarskiego poza strukturami klubowymi CIPC - cele i zadania określa statut Bractwa.

 

7 stycznia 2001 roku miasto Przemyśl przeżyło Finał WOŚP , przekazane ze strony firmy Bróg przeznaczone do licytacji przedmioty zasiliły pulę.... . Fajka w kształcie serca z wrzośca -platou została zlicytowana za kwotę 850,-

 

W samo południe.. czyli o godzinie 12.00 zostało otwarte w Przemyślu Muzeum Fajek i Dzwonów przy ul. Władycze 3 Wieloletnie starania Przemyskiego Klubu Fajki przy organizacyjnej pomocy Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej a i osobistym zaangażowaniu Pani Urszuli Olbromskiej osiągnęły fazę spełnienia. W uroczystości wzięło wiele osobistości ze Świata fajki, polityki. Wśród wielu ekspozycji fajkarskich jest i gablota z naszymi fajkami, do dekoracji muzeum wykonaliśmy dziesiątki fajek które wiszą pod sufitami sal wystawowych.

 

15 maja 2002 roku na zaproszenie mjr.Mirosława Michalika odwiedziliśmy (mr.Bróg i mrs.Bróg) Szkołę Orląt w Dęblinie na prezentację naszej firmy i fajczarstwa w Polsce i na Świecie. Kolejny raz potwierdziła się teza że ludzie , a szczególnie młodzi ludzie bez względu na profesję i poglądy , ze zdziwieniem otwierają oczy podczas opowieści o psychologii fajki . Pytań które zadawali młodzi piloci było wiele , najbardziej dociekliwi otrzymali fajowe prezenty i upominki.

 

Rok w rok bierzemy udział w Wielkich Manewrach Szwejkowskich które organizuje Przemyskie Stowarzyszenie Dobrego Wojaka Szwejka , wystawiając nasze fajki do Szwejkowych konkursów palenia fajki......... . Zbyszek Bednarczyk jest członkiem Stowarzyszenia ale dodatkowo od Wielkiej Kapituły Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka otrzymał tytuł WIELKIEGO FAJCZARZA CK ARMII...............

 

Na fali 90.50 MHz Radio Rzeszów, 31 lipca nadawana była z naszej Pracowni Fajek Bróg Wakacyjna audycja "Radio Biwak". Wywiadów udzielali i opowiadali o fajkach, wprost spod szlifierek i polerek pracownicy naszej firmy jak i Zbyszek Bednarczyk i zaproszeni goście : Kazimierza Róg ,Heniek Worobiec, Ludomir Lewkowicza i Marek Parol.

 

3 Flotylla Okrętów a ściślej kmdr ppor. Mgr Wacław Jakubowski zwyciężył w konkursiku zorganizowanym w Bieszczadach w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym na Jaworze podczas VIII Sejmiku Kultury Wojska Polskiego. 12.10.2002 Panowie Oficerowie -kierownicy klubów garnizonowych otrzymali fajko Bróg, 3 gramy tytoniu , 2 zapałki i wg. reguł CIPC nad którymi czuwał Zbyszek Bednarczyk fajczyło jak się patrzy. Spotkanie przy fajce zorganizowaliśmy wspólnie z Wesławem Czajkowskim kierownikiem klubu garnizonowego w Przemyślu z którym utrzymujemy przyjacielskie kontakty.

 

Od 1 stycznia 2003 Ministerstwo Pracy po latach starań ze strony fajkarzy przemyskich wróciło właściwe nazewnictwo naszego zawodu tj. fajkarz, wszyscy dotychczasowi Mistrzowie tego zawodu otrzymali nowe dyplomy, a nieco później Zbigniew Bednarczyk 20 marca zdał egzamin mistrzowski przy Cechu Rzemiosł Różnych dołączył do grona udyplomowanych rzemieślników Prowadzących działalności fajkarskie.

 

Buchalterię sprawuje w obu firmach szefowa Renata Bednarczyk. Mr. Bróg to największa pracownia fajkarska w Polsce (pozyskaliśmy większość maszyn i urządzeń "Wytwórni Fajek Michała Walata"), coraz częściej wykorzystując nowoczesne technologie, materiały, sposoby sprzedaży i promocji. Bróg jest niemal na każdej imprezie fajczarskiej w Polsce, m.in.: na XII Mistrzostwach Polski w Szczytnej"96,XIII "Calisia '98 " XIV Kolebka"2000,XV Łódż"2002 w corocznych w Poznaniu "o puchar Novotelu i jesiennych turniejach w Bydgoszczy i wielu, wielu innych, służąc pomocą i sponsoringiem.

 

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej uhonorowało 17.12.2003 Zbigniewa Bednarczyka stosownym dyplomem "w podziękowaniu za twórczy wkład pracy w rozwój Muzeum" ( Muzeum Dzwonów i Fajek)

 

14. lutego 2004 miało miejsce Otwarcie Wystawy Rzeźby Zbyszka Bednarczyka w galerii "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu. A w kwietniu uzyskaliśmy wyróżnienie w Konkursie- Lider Produktu Regionalnego.

 

Podczas Mistrzostw Polski w Wolnym Paleniu Fajki "V Złota Podkowa" Konin-Licheń '2004 zorganizowaliśmy "Konkurs kolekcji fajek' z pierwsza nagrodą w wys.500,- która otrzymał kolekcjoner z Poznania Ryszard Ćwiąkała.

 

Wraz z Dyrektorem przemyskiego Muzeum Mariuszem Olbromskim, panią doktor Urszulą Olbromską, Jackiem Schmidtem wyjechaliśmy do Gersheim /Niemcy organizować wystawę przemyskich fajek i świętować wejście Polski do UE. W kolejnych dniach, wybraliśmy się z Jackiem do stolicy francuskiej fajki Saint Claude gdzie wraz Yves Grenard (Chacom, Ropp) udaliśmy się do Merostwa, z listem intencyjnym w sprawie partnerstwa miast Przemyśla i Saint Claude, później zwiedziliśmy słynne i ciekawe, tamtejsze Muzeum Fajek i Diamentów.

 

Nasza fajka startowała w Turnieju w Urzędowie.

 

3 lipca nasza fajka typu poker, była konkursową w IV Międzynarodowym Turnieju w Wolnym Paleniu Fajki "Kolebka'2004". Fajowe Święto Bróg '04 zaowocowało prócz tradycyjnych wartości, kolejną charytatywną kwotą 5.800,- przekazaną stowarzyszeniu pomocy dzieciom, 'Wzrastanie", następnie pojechaliśmy fajowić do Lwowa. Zaprojektowaliśmy pomnik Fajki-ławeczki. Jesteśmy na Novotelu' 2004.

 

2.10.2004. "Fajki w Teatrze" Wraz z dyr. Zbyszkiem Rybka zorganizowaliśmy wystawę z Kolekcji Zbyszka Bednarczyka, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ( jakiś mały konkursik! też).

 

Z. Bednarczyk zajął 28 miejsce z czasem 52 min.42s. w turnieju z okazji 18 lat PC Bydgoszcz.

 

Zostaliśmy laureatem "Skrzydeł Podkarpacia" nagroda dla społecznych działaczy, wyróżniających się w 2003 roku w pracy na rzecz rozwoju społeczno-kulturalnego regionu.

 

Odwiedził naszą pracownie bp. Piotr Libera –też fajczarz.

 

"Ars fumida" otwarcie Wielkiej wystawy przyborów do palenia tytoniu w Muzeum Narodowym w Krakowie, przy tym konkursik w 18-tce Broga który wygrał T.Polak.

 

V Klani Zemi Koruny Ceskej Olomouc'2005 czyli Mistrzostwa Ziemi Korony Czeskiej w Wolnym Paleniu Fajki – pierwszy raz polska fajka ( nr.47) na mistrzostwach kraju za granicą.

 

Jedziemy na Mistrzostwa -Lietuvos Pypkoriu Cempionatas 2005- Litwy do Wilna.

 

Przekazaliśmy nieodpłatnie, całą naszą kolekcję fajek tam wystawionych w Muzeum Fajek i Dzwonów. W Muzeum Regionalnym w Mielcu w czerwcu 2005 współorganizowaliśmy wystawę pt. Fajki z Przemyśla – przemyskie wytwórnie, fajki z kolekcji Zbigniewa Bednarczyka.

 

Firma Mrs Bróg zawiesza swoją działalność.

 

W 2005 25 czerwca miało miejsce wspólne "Fajowe Święto Bróg i TTI" w Krakowie, Najpierw paliliśmy fajkę MrBróg w konkursie chodzonym wokół Sukiennic i tu długość palenia mierzona była krokami uczestników turnieju. Goście przebrani byli w stroje różnorakich epok i narodów. Następnie celebrowaliśmy na podwórku TTI gdzie i "zupy chmielowej" i grilowanego nie zabrakło a dla Fundacji ANNY DYMNEJ " Mimo wszystko" zebraliśmy 8915,-.

 

W następnym dniu podczas drogi powrotnej, dowiedzieliśmy się że zmarł Mistrz Kazimierz Róg, pochowany na cmentarzu na Zasaniu w Przemyślu.

 

23-31 czerwca bierzemy udział w Festiwalu rycerskim w Egeerze na Węgrzech.

 

We wrześniu 2005 bierzemy udział w World Cup w Poznaniu wystawiając fajki i paląc fajkę z jakimś nienajlepszym czasem….

 

W październiku wraz Dyrekcją Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej jesteśmy głównymi organizatorami wystawy fajek ( głównie z naszej kolekcji) na Zamku w Baranowie Sandomierskim pt. "Świat Przemyskich Fajek"(organizujemy też tam malutki konkursik)

 

2006 marzec 18 bierzemy udział w III Warszawskim Turnieju Fajkowy.

 

W międzyczasie zaprzyjaźniamy się z znanym aktorem ( fajczarzem) Jerzym Bończakiem.

 

2 kwietnia wyruszamy wraz z Bartkiem Antoniewskim do Italii zobaczyć jak wrzosiec rośnie. Spędziliśmy ponad tydzień w podróży pełnej przygód i nowych znajomości, u briarcuterów; Fanice Cresci, Domenico Manno, Domenico Romeo" Mimmo", wykopałem swój własny kawałek, korzenia wrzośca.

 

Jedziemy do Wriezen, na turniej fajczarski a następnie wyruszam z Jackiem Schmidtem do Chicago na " Chicagoland International Pipe & Tabacianna Show 2006".Poznajemy całą "śmietankę" fajkarską Świata od Yuki Tukutomi z Japonii po Toma Eltanga z Danii. W drodze powrotnej zahaczamy o Grand Canion i Las Vegas.

 

W miedzy czasie wszystkiego zajmujemy się wykonaniem fajki pomnika który ma stanąć obok Wieży Zegarowej- Muzeum Fajek i Dzwonów.

 

1 lipca( 15 lat od powstania naszej firmy!)Fajowe Święto Bróg- 4780,- zebraliśmy dla piłkarskiej młodzieży, San Ostrów.

 

2 lipca Święto Fajki W Przemyślu, odsłonięcie pomnika, turniej, koncerty. W następny dzień jedziemy na fajczarskie imprezy do Lwowa.

 

W połowie czerwca, bierzemy udział w plenerze artystycznym w Humennem na Słowacji.

 

Wrzesień – Nowotel'06 –jesteśmy głównym sponsorem, tego Ogólnopolskiego spotkania Fajczarzy.

 

World Championship w Mariańskich Łaźniach zgromadził blisko 300 uczestników – byliśmy tam także z ekspozycja naszych fajek a następnie pojechaliśmy do Italii do prowincji Varese która jest liderem wytwarzania fajek na Świecie. Byliśmy w Muzeum Fajek Paronellego, u Brebii, Mimmo, Gigi itp.

 

W listopadowym Turnieju w Bydgoszczy, jako oręż fajczarzy "występowała" fajka Bróg.

 

Zdobyliśmy statuetkę i tytuł "Przemyskiego Lidera Przedsiębiorczości 2006"

 

W kwietniu 2007 nasza fajka z dębu po beczkach na wino, była palona podczas VII Mistrzostw Korony Czeskiej w Wolnym Paleniu Fajki w Uherskie Hradiste.

 

1 Maj 2007 Wriezen - 5 Euro-Pipe-Day z naszym udziałem, także w postaci fajki turniejowej Nr.48 Chochla. Wyprawa do Stanów, na Chicago Pipe Show' 2007, później kilka dni w Nowym Yorku i szczególna wizyta, u Mistrza Rolando Negoita .

 

Wyjazd na Mistrzostwa Ukrainy w Wolnym Paleniu Fajki w Kijowie, 17 maja.

 

Fajowe Święto Bróg 31 czerwca 2007, Otwarcie Wystawy Fajek z Kolekcji Zbyszka Bednarczyka w Muzeum Fajek i Dzwonów w Przemyślu, Święto Fajki Przemyśl' 2007.

 

Otwarcie Szkoły Fajki, w murach Pracowni Fajek Bróg-mistrza Zbyszka Bednarczyka.

 

Udział w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym, "Insita 2007" na Słowacji.

 

Bierzemy udział w IV Zielonogórskim Konkursie Wolnego Palenia Fajki.

 

Wrześniowy "Novotel '2007" którego jesteśmy również Głównym Sponsorem,

 

Andrzej Potocki kręci program telewizyjny z cyklu "Zwykli – niezwykli" z udziałem Zbyszka Bednarczyka.

 

56 minut Zbyszka Bednarczyka w konkursie z okazji 10 lecia Gorzowskiego Klubu Fajki. Kanikuły w Egipcie z nargilą w ustach.

 

Chicago Pipe Show '08 .

 

Wystawiamy specjalny model kaszubskiej fajki podczas turnieju 24 maja w Ostrzycach pt. " Kaszebska Pipa'2008"

 

Fajowe Święto Bróg '08, ( 5,300,-) Świeto Fajki Przemyśl'08 z indiańskimi motywami.

 

XVIII Mistrzostwa Polski w Wolnym Paleniu Fajki " Novotel '2008" Gł. sponsor Mr.Bróg.

 

Odsłonięcie pomnika Szwejka w Przemyślu- który trzyma w ręku przemyska fajkę Mr.Bróg.

 

28 miejsce z czasem 45 minut , Zbyszek Bednarczyk podczas " Fajka i Jazz '08 w Gorzowie Wlkp.

 

Luty 2009 wraz z synem Kubą poszukiwaliśmy śladów fajek w Londynie i znaleźliśmy wiele….

 

12 Maja wizyta Tureckiej Delegacji Gospodarczej w naszej firmie.

 

Wspaniała wizyta u naszego briarcutera, przyjaciela "Mimmo" Romeo Domenico w Taggia który wraz z rodziną i fajowymi przyjaciółmi, świętował 40-lecie działalności rzemieślniczej rodziny Romeo.

 

Fajowe Święto Bróg '09 i Święto Fajki Przemyśl '09 w stylu marynistycznym.

 

Byliśmy inicjatorami ( autorami zdjęć i projektów) serii kartek pocztowych z fajkami.

 

Koniec lipca 2009, wyprawa do Moskwy, celem nawiązania kontaktów handlowych.

 

Sponsorujemy wrześniowy turniej fajczarzy, "Novotel '09"

 

Jesteśmy z Wystawą fajek i kurzymy podczas Mistrzostw Świata w Wolnym Paleniu Fajki w Debreczynie na Węgrzech.

 

Zbyszek Bednarczyk pomysłodawcą i redaktorem naczelnym rocznika " Przemyśl z Fajką" wydawanego przez Przemyski Klub Fajki.

 

Zbigniew Bednarczyk zostaje ponownie wybrany na Prezydenta Przemyskiego Klubu Fajki

 

Regionalna Izba Gospodarcza, przyznała Pracowni Fajek Mr.Bróg, głowną nagrodę w konkursie "Jastrząb Biznesu2009"

 

Fajowe Swieto Bróg 2010 – "Na Maxa!!!" pomijając rozliczne tradycyjne wydarzenia, przekazaliśmy 7500,- na operację małego Maksymilianka.

 

Zbyszek Bednarczyk, członkiem "Kapituły Fajkarzy" która obdarzyła "Fajką Zaufania" ,Przemysława Babiarza podczas Świeta Fajki pt. "Fajecko, Hej! "

 

Podczas 13 "FARTOWNYCH" Manewrów Szwejkowskich, Sztab Generalny Armii w Galicji , za niebo pomne zasługi dla Cesarstwa i królestwa Galicji, awansował Zbigniewa Bednarczyka majorem w Twierdzy Przemyśl

 

Miedzinarodny Vytvarny Plener "Insita 2010" w Humemmem na Słowacji.

 

Novotel'2010 w poznaniu i znów Mr.Bróg Sponsorem Generalnym, czas ..? 48min.47s.

 

TVN turbo kręci kilkunastominutowy program w naszej firmie pt." Polak Potrafi"

 

Luty'2011- Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Fajczarzy w Gdańsku.

 

25-lat Pipe Clubu Warszawa gdzie XXXII miejsce z czasem 37 min. 35 s.

 

PipeMakers Meeting – Kostelec'2011 pod Pragą, wspólne wykonywanie fajek w warsztacie Jana Kloucka z Anne Julie, Manduelą, Georgi Todorov, Michał Novak, Premysl Omrt, Robert Knez, Tomas Mahovsky.

 

Potem wspaniały turniej fajczarski ' "XI Klani zemi Koruny ceskie

 

Wyprawa do Saint Claude( Antoine Grenard) Taggi ( Mimmo) i Varese (Gigi, Macchi Serafino, etc.)

 

Czerwiec'2011 - Nagroda Zarządu Województwa Podkarpackiego dla Zbigniewa Bednarczyka za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 

Fajowe Święto Bróg' 2011 - 20–lat fajkarskiej działalności Zbyszka Bednarczyka , 5800,- przekazane potrzebującym dzieciakom z Przemyśla

 

Święto Fajki '2011 pt." Darz Bór, fajko!" wspólna impreza z Kołem Łowieckim w Przemyślu

 

Novotel'2011 – Sponsor strategiczny turnieju poznańskiego

 

Bierzemy udział wspomagając rokrocznie " Manewry Szwejkowskie" "Warsztaty Gospel", "Turnieje Tańca Towarzyskiego", "Fajowe Dyktanda", "Zjazdy Przemyślan" itp. w Przemyślu.

 

W pracowni pracuje; Andrzej Pest, Artur Miciak, Robert Turkiewicz, Janusz Samoił, Daniel Srogi, Artur Biel, Łukasz Bardziński, Wojciech Bębnowicz, Andrzej Polenik, Grzegorz Świąder, Andrzej Polenik Uczniowie: Adam Błażkowski, Patryk Hadel

 
« powrót | do góry